G Therapy Nedir? | G Therapy Eskişehir

G Therapy Nedir?

G Therapy nedir, alanında eğitimlerini almış ve uzman fizyoterapistler tarafından uygulanan kısa sürede yüksek oranda etki eden manuel terapi ve mekanik birleşimi bir terapi çeşididir. G Therapy’nin patentli kendine özgü bir cihazı bulunmaktadır ve fizyoterapistler uygulamayı bu cihazı kullanarak birebir hasta başında gerçekleştirmektedir. Tanı ve teşhisi hekim tarafından koyulmuş; başta bel fıtığı, boyun fıtığı, kas ağrıları, hareket kısıtlılıkları, diz problemleri ve fibromiyalji olmak üzere birçok kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarında etkin uygulamalardır.

Her yaşta bireye uygulanabilen bir yöntemdir. Herhangi bir yaş sınırı yoktur, hamile bireylerden, çocuklara kadar herkese güvenle uygulanabilir.

Uygulama yapılacak kişiler uzman fizyoterapistlerimiz tarafından gerekli ön değerlendirmeleri yapılarak uygulamaya uygunlukları dikkatlice değerlendirilir. Uygulama yapılırken deri altına girilmez. İğne ,ilaç, ışın kullanılmaz, bu nedenle geniş bir uygulama kitlesine uygundur.

Klasik süreçler gibi uzun uzadıya terapi programlarına ihtiyaç duyulmaksızın 1-3 seans aralığında terapi programınızı tamamlayabilirsiniz. 

Tek seansta bile terapiden etkili sonuçlar almak mümkündür.
Size zaman ve efor kazancı sağlar.
Deri altında herhangi bir uygulama yapılmadığı için uygulanabilirliği kolaydır. İyileşme süreci ve etki görme süreci hızlıdır.
Birçok alternatife göre ekonomik bir uygulamadır.
Birkaç kez ameliyat geçirmiş kronik vakalardan, akut vakalara, tansiyon, şeker rahatsızlığı olan kişilere uygulanabilmektedir. Yaşlı bireylerden, çocuklar ve hamile kadınlara kadar geniş bir skalada insana, güvenle uygulanabilen bir yöntemdir.
Merkezimizin klinik çalışma koşullarından dolayı detaylı değerlendirme, birebir ilgi ve kişiye uygun egzersiz önerileri ile bütüncül bir terapi almış olursunuz. Seanslarımız sadece size ait olan odalarda, fizyoterapist eşliğinde uygulanmaktadır.
İhtiyaç duyulduğu takdirde tekrar uygulanabilmesi mümkündür.

G Therapy’nin ilk birkaç gün uygulama yapılan bölgelerde kas ağrısı ya da morarmalardan başka bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bazı kişilerde yine birkaç gün süren cilt hassasiyeti gözlemlenebilmektedir.

G Therapy işleyiş mekanizması gereği hastayı anlık uyuşturmayı değil ağrının kaynaklandığı nedeni ortadan kaldırmayı hedeflediği için kalıcı bir yöntemdir.

Uygulamanın kalıcılığı sağlamak ve arttırmak için size verilen egzersiz ve ergoterapi yaklaşımları ile  devam edilirse kalıcılığı daha da arttırılabilir. Ancak unutulmamalıdır ki kişi aynı davranışlarına devam ederse ağrılı durumlar tekrarlayabilmektedir. Bu nedenle gerçek bir iyileşme için bütüncül bir yaklaşım benimsenmeli, terapistin önerileri ve uyarıları dikkate alınarak sürdürülmelidir. Terapi sonrası kişiye özel hazırlanan egzersiz programları uygulanır ve ergoterapi eğitimi sonrası bunlar güncel yaşantımıza yansıtılırsa; bir ömür boyu ağrılarımızdan tamamen kurtulabilir; terapimizi daha kalıcı hale getirebiliriz.

Hemen Ara WhatsApp
Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım